۶  باور نادرست هنگام خرید عسل طبیعی

 

1.عسل طبیعی شکرک نمی زند!

یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین دغدغه های افراد هنگام خرید عسل همین شکرک زدن عسل است. بسیاری از افراد به اشتباه باور دارند که عسل طبیعی شکرک نمی زند! و هر جا هم که می روند این را می گویند و یک باور غلط را ترویج می دهند.

به طور کلی شکرک زدن عسل ربطی به طبیعی بودن یا نبودن آن ندارد. به این معنی که چه عسل طبیعی باشد چه تغذیه ای باشد (عسلی که در آن زنبور به جای شهد گل از شکر تغذیه کرده باشد) و چه حتی کاملا تقلبی باشد ممکن است شکرک بزند.

در اینجا ذکر چند نکته الزامی است

  • عسل طبیعی قطعا شکرک می زند اما بسته به اینکه زنبور از شهد چه گیاهی تغذیه کرده باشد ممکن است مدت آن متفاوت باشد. مثلا عسل هایی که از گل های پنبه و کلزا حاصل می شود به سرعت رس می بندند در حالی که عسل کُنار ممکن است بعد از یکسال رس بندد.
  • از روی بافت شکرک عسل نیز نمی توان پی به طبیعی یا تقلبی بودن عسل برد. مثلا نمی توان گفت که عسلی که شکرک آن بافت نرمی دارد طبیعی است و عسلی که شکرک درشت تری دارد تقلبی است. بلکه اندازه شکرک کاملا وابسته به منبع شهد است. شکرک عسل هایی مانند عسل گشنیز بسیار درشت هستند در حالی شکرک عسل هایی مثل عسل پنبه بافت نرم و لطیف دارند.
  • بسیاری از زنبورداران و فروشندگان برای اینکه عسلشان شکرک نزند و به اصطلاح خودشان مشتری پسندتر شود آن را حرارت می دهند که این کار اگر به صورت درست انجام نشود می تواند باعث از بین رفتن خواص عسل شود. به عبارتی شکرک زدن یا نزدن عسل فقط می تواند نشان دهد که عسل حرارت دیده است یا نه.

2. عسل طبیعی را می توان با تست های خانگی تشخیص داد!

حتما شما هم در بین دوستان خود کسانی را دیده اید که می گویند عسل طبیعی را به راحتی می تواند در خانه و با یک لیوان آب سرد و یا کبریت و یا دستمال کاغذی و … تشخیص داد.

استفاده از این شیوه ها نه تنها به ما در تشخیص طبیعی بودن عسل کمک نمی کند بلکه قطعا گمراه کننده نیز هستند.

چرا که بخش زیادی از عسل موجود در بازار، عسل تغذیه ای است که در آن زنبور به جای شهد گل از آب و شکر تغذیه کرده است. این نوع عسل را درست مثل عسل طبیعی زنبور تولید کرده است با این تفاوت که منبع شهد یکی طبیعی و دیگری مصنوعی است.

در نتیجه عسل تغذیه ای با عسل طبیعی از نظر بافت و سایر خواص فیزیکی یکسان است و به هیچ وجه با چنین تست های قابل تشخیص نیست. تنها راه تشخیص عسل طبیعی، بردن آن به یک آزمایشگاه تخصصی عسل و آزمایش پارامترهای مهم آن مثل پرولین، ساکارز، دیاستاز، نسبت فروکتوز به گلوکز است.

یک نمونه برگه آزمایش عسل طبیعی را در زیر می بینید

3. عسل هرچقدر کهنه تر بهتر!

این حرف چندسالی است که در ایران مد شده است و برخی از فروشندگان و افراد با بیان اینکه عسل هر چه کهنه تر باشد بهتر است، عسل های قدیمی را به قیمت هایی حتی بالاتر می فروشند.

اما باید بدانیم که اگر چه عسل طبیعی فاسد نمی شود اما هرچه زمان بیشتری از آن بگذرد خواص خود را از دست می دهد و آنزیم های آن که بیشتر خواص عسل از آنها ناشی می شود رو به کاهش می رود.

پس این را در نظر داشته باشید که عسل، سیر ترشی نیست که هرچه زمان بیشتری از روی آن بگذرد قیمتی تر باشد. سعی کنید تا جای ممکن عسل تازه مصرف کنید و حداکثر عسل های یک یا دو سال پیش را مصرف کنید.

4. اصلا عسل طبیعی وجود ندارد!

حتما شما هم افرادی را دیده اید که می گویند اصلا عسل طبیعی وجود ندارد و تمام عسل هایی که در بازار وجود دارد تقلبی است و فقط بحث سر این است که چه کسی کمتر تقلب کرده است.

این حرف هم مانند سه مورد گذشته کاملا اشتباه است، همه ما قبول داریم که در بازار عسل تقلب های بسیاری وجود دارد و عده ای با فروختن عسل های تغذیه و تقلبی با عنوان عسل های کاملا طبیعی سعی در فریب مشتریان را دارند اما هنوز هم هستند زنبورداران مطمئن و صادقی که عسل طبیعی تولید می کنند.

قطعا اگر شما هم یک مشتری عادی هستید که در ماه مثلا یک یا دو کیلو عسل می خرید آزمایش عسل برای شما مقرون به صرفه نیست چرا که به اندازه قیمت خود عسل هزینه خواهد داشت. اما شناخت و اعتماد به فروشنده و زنبوردار هنوز هم یک راه منطقی برای خرید عسل طبیعی است.

5. عسل طبیعی باید تیره رنگ باشد!

این حرف هم یکی از آن باورهای اشتباهی است که از خیلی از مشتریان عسل شنیده می شود.

به طور کلی رنگ عسل هیچ ارتباطی به طبیعی یا غیر طبیعی بودن عسل ندارد. عسل بسته به اینکه از شهد چه گیاهی باشد می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد که از رنگ سفید و آبگون گرفته تا سیاه رنگ متغیر است.

به عنوان مثل رنگ عسل اقاقیا به طور طبیعی روشن و بی رنگ است در حالی که رنگ عسل آویشن کهربایی تیره است.

تنها نکته ای که وجود دارد این است که تحقیقات نشان می دهد که عسل هایی که رنگ تیره تری دارند خواص آنتی اکسیدانی بیشتری دارند. همین و بس

6. عسل های کندو فایده ای ندارد فقط عسل وحشی خواص دارد!

طی سال های اخیر خرید و فروش عسل های وحشی رونق زیادی پیدا کرده است و علت آن هم شایعه ایست که در مورد خواص شگفت انگیز این نوع عسل ها وجود دارد که باعث شده برخی از این نوع عسل ها حتی تا کیلویی چندین میلیون معامله شود.

همانطور که گفتیم کیفیت عسل بستگی به این دارد که آیا زنبور از شهد گل تغذیه کرده است یا به صورت مصنوعی تغذیه شده است. در نتیجه اگر شما یک نمونه عسل کاملا طبیعی کندو و یک نمونه عسل وحشی طبیعی را به آزمایشگاه ببرید عملا تفاوتی در ویژگی های آن مشاهده نخواهید کرد.

ضمن اینکه حتی گاهی کسانی که اقدام به شکار عسل وحشی می کنند به این علت که به شیوه ی درستی از آن نگهداری نمی کنند (در معرض آلودگی و گرمای بیش از حد قرار می دهند) این نوع عسل در انتها حتی کیفیت پایین تری نسبت به عسل کندو دارد.

این نکته را هم باید بدانیم که هرچه تقاضا برای عسل وحشی بیشتر شود قطعا برداشت این نوع عسل هم بیشتر می شود که این باعث از بین رفتن نسل زنبور وحشی و در نتیجه ی آن از بین رفتن پوشش گیاهی مناطق به خاطر عدم گرده افشانی خواهد شد. به طوری که کل اکوسیستم طبیعت با برداشت ها بیش از حد این نوع عسل به خطر خواهد افتاد.